Mums ir Jums įdomi, gili ir toli gražu neišsemta tema – rankų darbo natūralūs smilkalai. Ilgai galvojome, kaip pradėti šį Geshtinana straipsnį ir, nors ir kalbėsime apie egzotiškuosius kraštus ir ne taip seniai mus pasiekusį jų stebuklą, mintyje išnyra labai lietuviška patarlė: kuo giliau į mišką, tuo daugiau medžių.
Natūralūs smilkalai. Kas, iš esmės, tai yra? Kokie jie? Kodėl būtent tokie? Kaip ir kada juos naudoti? Kodėl? Iš ko yra gaminami skirtingų rūšių smilkalai ir ar jie tikrai yra saugūs mums? Į šiuos ir kitus klausimus atsakymo ieškote ne tik Jūs, tačiau ir mes. Pasidalinsime tuo, ką informacijos ir patirčių kloduose mums pavyko atrasti.
Kaip ir kada atsirado?
Šį siūlo galą atrasti pasirodė bene painiausia. Ir, neslėpsime, dalis atsakymo taip ir liko migloje. Kalbant abstrakčiai, pirmieji smilkalai, kaip manoma, atsirado dar senovės civilizacijose (tose, žinoma, kuriose augo aromatiniai augalai): Mesopotamija, Finikija, Graikija, Romos imperija ir net Šumerai savo rašytiniuose šaltiniuose mini smilkalus. Jei žvelgiant dar giliau, jau pirmykščiai mūsų protėviai pastebėjo, kad degdami tam tikri augalai skleidžia specifinį kvapą. Manoma, kad pirmieji atrasti aromatiniai augalai galėjo būti tokie, kaip kedras, pušis, kiparisas, kiti sakus turintys augalai ir uogos. Tiesa, grįžtant prie civilizacijų, įdomus faktas apie smilkalus: Senajame ir Naujajame testamentuose minima, kad viena iš trijų karalių, tiksliau – Kasparo, dovanų kūdikėliui Jėzui buvo natūralūs smilkalai (kitos dvi buvo auksas ir mira, kuri, beje, taip pat gali būti naudojama smilkymui).
Kas tai yra ir kam jie skirti?
Formuluojant oficialų apibrėžimą, galėtume išsireikšti taip: smilkalai yra tam tikros formos smulkintų aromatinių augalų gaminys, sukurtas taip, kad smilkdamas (rūkdamas) skleistų specifinį tų augalų kvapą. Na o dabar palikime ramybėje formalumus…
Smilkalai – neatsiejama dvasinių praktikų, meditacijų ir sakralinių ritualų dalis. Natūralūs rankų darbo smilkalai vieniems asocijuojasi su maloniu aromatu aplinkoje, kurioje jie ramiai ir hipnotizuojančiai rūksta, kitiems tai galingas įrankis energetiniam aplinkos, auros ir subtiliųjų kūnų valymui. Visais atvejais smilkalai atlieka savo funkciją: perduoda mūsų intenciją aukštesnėms jėgoms, ramina ir saugo mus bei mūsų aplinką. Taip pat jie yra naudojami ir kaip auka dievams, maldos ar kitų apeigų dalis. Jau nuo pirmųjų savo dienų natūralūs smilkalai buvo naudojami net medicininių praktikų metu. Tai, nors ir mažas, tačiau tikrai stiprus ezoterinis įrankis, kuriam prasmę ir vertę suteikiame ne tik mes patys. Tūkstančius metų siekianti jų kelionė iki mūsų dienų ir mūsų ritualų sukūrė jiems ypatingą energetiką.
Kaip yra gaminami natūralūs smilkalai?
Smilkalų gamybos technikų yra ne viena. Galbūt tikslingiausia būtų pradėti nuo smilkalų formų:
- Džiovinti augalai
- Kūginiai smilkalai (arba atgalinio srauto)
- Smilkalų bombos
- Smilkalų dervos
- Smilkalų lazdelės
- Smilkalų plytelės
- Smilkalų virvelės
- Birūs smilkalai
Ir tai tikrai ne visi įmanomi natūralių smilkalų formatai. Tačiau, kokiame fiziniame pavidale smilkalai bebūtų, jų paskirtis išlieka ta pati: smilkysite lazdelę ar plytelę, o gal virvelę – Jūsų erdvė ir Jūsų aura netruks pajusti magišką smilkalų dūmų galią.
Taigi, kaip yra gaminami natūralūs smilkalai? Priklausomai nuo formos skiriasi ir tam tikri technologiniai etapai, tačiau esminiai gamybos procesai yra bendri. Visų pirma, yra surenkami ir džiovinami aromatiniai augalai. Vėliau, išdžiūvę, šie augalai malami į pudrą ar ne tokią smulkią masę (priklauso nuo gaminamų smilkalų formos ir pačių augalų – ne visos žolelės gali būti malamos iki pudros miltelių). Paruošti aromatiniai augalai, jų mišiniai yra rišami neutraliomis medžiagomis ir rankomis formuojami į smilkalus. Jei tai smilkalų lazdelės, paruošta smulkintų aromaterapinių augalų pudros masė yra „užsukama“ ant specialios augalinės lazdelės, kuri yra išdirbta taip, kad užtikrintų lėtą ir tolygų smilkalų degimą.
Kaip tinkamai naudoti smilkalus?
Kaip mes mėgstame sakyti: lai Jūsų rankas ir mintis veda intuicija. Jūsų sukurtiems ar išmoktiems ritualams natūralūs smilkalai yra įrankis, o ne dirigento batuta. Visų pirma Jūs vedate smilkalų dūmus savo erdvėje, o tik vėliau – jie Jus. Su džiovintais augalais (tokiais kaip Palo Santo lazdelės ar Baltojo Šalavijo ryšulėliai), smilkalų lazdelėmis galite judėti po erdves ar kūnus: uždekite natūralius smilkalus nuo žvakės ar degtuko liepsnos, pamatę žariją užgesinkite juos (oro gūsiu nuo rankos ar tiesiog staigiu judesiu pakračius, bet ne išpučiamu iš Jūsų plaučių oru – nemaišykite energijų) ir su pasirodžiusiais dūmais smilkykite aplink save, kitą žmogų ar patalpą, kurioje esate – tokiu būdu išvalysite visas nereikalingas energijas. Smilkalų dūmai yra vienas iš būdų, kaip atstatyti sudrumstas energijas ir auras. Meditacijų metu palikite smilkstančius smilkalus specialiose smilkalinėse netoliese – dūmai ir tinkamai parinkti jų aromatai padės įeiti į gilesnes būsenas.
Ar natūralūs smilkalai – saugu?
Į šį klausimą galime atsakyti senu geru dviprasmiu „taip, bet…“
Smilkalai ir visi kiti aromatiniai įrankiai (žvakės, eteriniai aliejai, namų kvapai ir kt.) bus saugūs tik tuo atveju, jei jie bus visiškai natūralūs, organiški ir atsakingai pagaminti. Nors ir tūkstančius metų iki mūsų keliavę, natūralūs smilkalai jau yra tapę pramonės dalimi. Pramonės, kurioje dažnas rinkos dalyvis optimizuoja gamybos procesus, siekdamas mažinti gamybos kaštus. Gamintojai atsisako rankų darbo etapo, stengiasi kaip įmanoma labiau viską mechanizuoti, tam tikras brangias natūralias gamtines sunkiai išgaunamas medžiagas keičia pigesnėmis sintetinėmis, cheminėmis. Deja, tačiau ne visi gamintojai atmena, nuo ko viskas prasidėjo ir kur link turi vesti. Mes, Geshtinana komanda, esame pažadėję sau, Jums ir mūsų Žemei, kad viskas, ką kursime ir transliuosime, bus tik prasminga ir tvaru. Ne išimtis ir smilkalų gamintojai, su kuriais sutinkame bendradarbiauti. Galime Jus patikinti, kad tie smilkalai, kuriuos rasite mūsų namuose, bus tik organiški ir tik saugūs visomis įmanomomis prasmėmis. Visi natūralūs smilkalai yra mūsų pačių išbandyti ir patvirtinti. Taip pat daug dėmesio skiriame ir gamintojams: renkamės tik aukščiausius kokybės ir draugiškumo aplinkai standartus palaikančius partnerius. Mums tai labai svarbu. Tikime, kad Jums taip pat. Antraip mūsų keliai nebūtų susitikę.
Kaip viskas egzotiškai beatrodytų, kokie dvasingi ir atsidavę savo kuriamam produktui didieji gamintojai bebūtų, Žemė – žmonių planeta. Nepamirškime, kad praktiškai visur susiduriame su tokia žmogiška savybe, kaip konkuravimas. Kad ir kaip norėtume Jums viską viską apie smilkalus papasakoti, deja, dalies procesų, etapų, visų sudėčių ir proporcijų mes, bent kol kas, nesužinosime. Nes juk tai – technologinės paslaptys… Smilkalai – jų produktas mūsų ritualams, dvasinėms praktikoms, aukojimo apeigoms, tačiau kaip bebūtų – produktas. Tačiau savo mintimis ir energija šį vos kelis gramus tesveriantį džiovintų augalų pudros pagaliuką mes prikeliame jo tikrai prigimčiai.
Mums garbė, kad savo dvasinėms patirtims ir kelionėms renkatės mūsų atrinktus smilkalus!
Su meile ir ramybe,
Geshtinana
2 mintys apie “Natūralūs smilkalai – kas iš tiesų tai yra?”