Pripažinkime, dažnas iš mūsų šiomis dienomis kontempliuoja tema „Nauji metai – Naujasis aš“, tiesa? Tikslai: vieni išsikelia sau aibes dar neįgyvendintų ir nepasiektų uždavinių, kiti ryžtingai pirmą kartą gyvenime žengia sporto salėn ar kimba į naujos užsienio kalbos pamokas. Treti – kad ir nekeldami sau per didelių reikalavimų, vis tiek šį bei tą naujo nori integruoti į savo kasdienybę ir asmenybės augimą. Neapibrėžtam laikui. Vieni naujus įpročius susiformuoja visam gyvenimui, kiti jau po savaitėlės kitos grįžta į senas vėžias. Ir viskas su tuo yra gerai!
Tikslai keliami sau
Mes, Geshtinanos šeimyna, Naujųjų metų proga, norime draugiškai priminti: tikslus mes patys sau keliame. Bent jau turėtume. Jei jaučiate poreikį ar net spaudimą pateisinti kažkieno lūkesčius, galbūt tai ne visai tai, į ką reikėtų orientuotis. Geriausia savo versija mes galime tapti be aplinkinių pagalbos ir tuo labiau spaudimo. Visus savo vidinius resursus įdarbinę gebame ne tik kalnus nuversti, bet ir jų vietose tadžmahalus su kabančiaisiais Babilono sodais plikomis rankomis pasistatyti.
Kas ieško – tas randa
Kur link šiomis savo mintimis sukame? Savirealizacijos! Iš asmeninės ir kitų nuostabių žmonių stebėtos patirties žinome: kas ieško, tas randa. Dažnai girdime, kad „kaip būtų įdomu pabandyti, bet bijau“. Linkime Jums ne tik šių Naujų metų, bet viso gyvenimo be baimės! Kada, jei ne dabar? Tikslai ir keliami tam, kad juos pasiekti! Mes patys kažkada lūkuriavome svajonių prieškambariuose svarstydami, kaip būtų įdomu pabandyti žvakes lieti… Praėjo jau bene pora metų nuo pirmojo prisilietimo prie šios užburiančios veiklos ir tą 2022 gegužę buvo patirtas pats tyriausias džiaugsmas ir didžiavimasis savimi, kad pagaliau tai išbandyta! Kas vyko po to, mūsų virtualiuose puslapiuose matote patys…
Ir tikrai ne visos veiklos taip ima ir „prilimpa“. Kūrybines jėgas išlaisvinti buvo bandyta ir keramikos studijoje. Sritis nepaprastai įdomi ir puikiai koreliuoja su visomis kūrybinėmis mūsų savybėmis, bet „nelipo“. Būta apsilankyta ir tapybos pamokose. Įdomu, atpalaiduoja, bet ir ši veikla liko patirčių ir „gal kada nors“ lentynėlėse. Net ir buhalterinės apskaitos pamokos išmėgintos. Įgytos žinios koordinuojant savo veiklas tikrai netrukdo, bet lai tuo užsiima kompetentingi skaičių žmonės.
Kaip teisingai sukurti tikslų sąrašą – pagrindinės taisyklės
- Įsipareigokite laikytis savo sprendimo.
Sėkmingi sprendimai prasideda nuo tvirto įsipareigojimo keistis. Norėdami pasisekti, turite tikėti, kad galite pasiekti tai, ko užsibrėžėte. - Svajokite, bet būkite realistai.
Nekelkite sau tokių tikslų, kurių pasiekti „čia ir dabar“ nėra realu. Tikėjimas yra svarbu, tačiau šioje vietoje tai gali padidinti Jūsų nusivylimą metų gale. Metų tikslai turėtų būti sudaromi įvertinus buvusių metų uždavinius bei atsižvelgiant, ar jų sudėtingumas Jums buvo komfortiškas. Jeigu taip – tikslus sunkiname, tačiau jeigu didžioji dalis tikslų liko neįgyvendintų, galbūt jie buvo per sudėtingi. Pamąstykite, gal reikia tikslą skaidyti į mažesnius, susikurti tam tikrus etapus, kurie palengvintų ėjimą didžiojo tikslo link. - Užsirašykite.
Paprastas, tačiau neišpasakytą jėgą turintis veiksnys – tikslų užsirašymas. Nesvarbu ar tai lapas, ar tai Jūsų darbo knyga, galbūt tai magnetinė lenta priešais Jūsų akis būnanti bene kiekvieną dieną. Būtent to ir reikia – matyti tikslus, juos perskaityti ir prisiminti kuo dažniau! - Sudarykite planą.
Tikslai išskaidyti į mažesnes užduotis ir etapus Jums padės efektyviau eiti užsibrėžtu keliu. Įgyvendindami smulkias užduotis Jūs jausite progresą, kuris nuves link pagrindinio tikslo įgyvendinimo. - Būkite lankstūs.
Ne visos užduotys gali būti lengvai įgyvendinamos, tad nebūkite sau per griežti, jeigu kažkuris etapas nebus laiku arba nevyks taip sklandžiai kaip planuota. Apgalvokite, su kokiais iššūkiais galite susidurti ir įvertinkite rizikas, taip būsite labiau pasiruošę, jeigu nutiks kažkas netikėto. - Susidėkite priminimus.
Nesvarbu, ar tai telefono kalendorius su priminimu „liko 30 dienų iki X tikslo ar užduoties įgyvendinimo“, ar tai nuoseklus tikslų skaitymas kiekvieną dieną – kuo dažniau galvosite ir matysite tikslų sąrašą, tuo didesnė tikimybė, jog norėsite kuo greičiau tai įgyvendinti ir dėl to stengsitės labiau. - Stebėkite savo pažangą.
Net ir mažas žingsnelis link savo tikslo turėtų būti užfiksuotas. Žymėkitės tai savo darbo knygoje ar užrašinėje – tai Jus motyvuos ir skatins judėti į priekį. Jeigu jausitės užstrigę kažkuriame etape, atsiverskite savo komentarus ir įžvalgas bei prisiminkite kaip Jums puikiai sekasi. - Apdovanokite save.
Paskirkite savo tikslams atlygį. Juk net labiausiai motyvuotam žmogui reikia paskatinimo. Įgyvendinti tikslai? Apdovanokite save! Skanūs pietūs Jūsų mėgstamame restorane? O galbūt savaitgalis miško apsuptyje namelyje prie ežero? Svarbu, jog tikslo sudėtingumas būtų vienaip ar kitaip lygus Jūsų apdovanojimo dydžiui – juk nenorime „nusivilti” pasiekę tikslą.
Visoms svajonėms reikia plano
Tik svajoti nepakanka. Žinoma galime plėstis į šioms dienoms ypač populiarias manifestacijos temas. Bet net ir čia reikia veiksmo. Veiksmams reikia plano, kurį turit imti ir sukurti patys. Tad pirmyn! Ir tam nėra būtini Nauji metai ar pirmadienis (o dar jei Nauji metai pirmadienį – išvis tobulas duetas, tiesa?). Pradėti daryti, planuoti, strateguoti ar atvirkščiai – nuo ko nors visiškai atsiriboti, kad ir DABAR!
Svajonių ir galimybių jas įgyvendinti sklidinų metų linkėdama,
Geshtinana